новинИ

Як убезпечити дитину відзараження гельмінтами?






Алергія: підготовлені — отже, озброєні!



ЯК ЗАПОБІГТИ КОНЮКТИВІТУ В ДИТИНИ: ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ!!!

ЯК УБЕЗПЕЧИТИ ДИТИНУ ВІД ОПІКАІ ГАРЯЧОЮ ЇЖЕЮ

ТЕРМІЧНІ ОПІКИ: АЛГОРОТМ ДОПОМОГИ

Вітряна віспа — як розпізнати талікувати

Особливості захворювання

Вітрянка — висококонтагіозне, гостре інфекційне захворювання, яке виникає найчастіше в дитячому віці.

Збудник — вірус вітряної віспи, який є ДНК-вірусом та належить до групи герпесвірусів.

Інкубаційний період вітряної віспи триває від 10 до 21 дня від моменту контакту з особою, яка хворіє на вітряну віспу або оперізувальний герпес.
Заразною вітряна віспа залишається близько п’яти днів після виникнення останнього висипання. Джерело інфекції — хвора людина.
Поза організмом людини вірус швидко гине від дезінфекційних засобів, а також під дією температури понад +60 °С .
Шляхи інфікування:
- повітряно-крапельний — чхання, кашель, системи вентиляції;
- трансплантарний — від мами до плоду. Характерна ознака вітряної віспи — осінньо-зимова сезонність. Адже в цей період відбуваються тісні контакти між дітьми в дитсадках або школах.



Симптоми

Перші висипання можуть з’явитися за нормальної температури тіла разом із легкими симптомами нездужання. Проте пізніше виникає гарячка.
Проявляється захворювання макулопапульозною, везикулярною висипкою — пухирцями, які заповнені рідиною. Ці пухирці потім підсихають та утворюють кірочки, що зникають через 1—3 тижні. Локалізація висипань — на шкірі обличчя, волосистої частини голови, тулубі, кінцівках. Можуть з’являтися висипання на слизових оболонках порожнини рота, носоглотки, гортані, статевих органів. Виникає свербіж, печіння, неприємні відчуття в цих уражених ділянках тіла. Діти часто мають знижений апетит, неспокійну поведінку через свербіж. Розчухування призводить до травмування везикул, якнаслідок — утворюються рубці, які залишаються на тілі впродовж життя. Можуть виникати симптоми інтоксикації організму на тлі лихоманки.
У дітей зазвичай захворювання протікає легше, ніж удорослих. Щеплення проти вітряної віспи запобігає появі ускладнень.

Вітряна віспа може призвести до ускладнень — пневмонії, енцефаліту, менінгоенцефаліту, міокардиту, бульозної стрептодермії, лімфаденіту.

Профілактика

Карантин у закладі дошкільної освіти накладають з 11 по 21день після контакту з хворою дитиною. Під карантинні умови не підпадають особи, що хворіли на вітряну віспу та мають дві дози вакцини проти вітрянки.
Метод постконтактної профілактики вітряної віспи — вакцинація. Якщо немає попереднього щеплення проти вітряної віспи, то вперші 72 год від моменту контакту з хворою особою рекомендовано зробити щеплення.
В Україні вакцинація проти вітряної віспи не входить до Національного календаря профілактичних щеплень та є рекомендованою. Щеплення роблять у дві дози дітям віком від дев’яти місяців і дорослим із інтервалом у шість тижнів.
Важливо також доглядати за шкірою під час перебігу захворювання. Рекомендую щоденний душ або теплу ванну, щоденну зміну натільної білизни, підстригання нігтів, щоб уникнути травмування пухирців.
Дотримуйте рясного пиття для зменшення проявів інтоксикації та легкого харчування за висипань на слизовій оболонці ротової порожнини.


Скарлатині — ні: профілактика захворювання

/Files/images/2024_rk/medsestra/Скарлатина.png

Профілактика вірусного гепатиту А

/Files/images/2024_rk/medsestra/Гепатит А.png

«Заїсти» стрес — легко: їжа для нервової системи


/Files/images/medsestra/64255d403617f7854.png

СУБПРОДУКТИ

Містять вітаміни групи В, що беруть активну участь у виробленні нейромедіаторів — дофаміну й серотоніну, які допомагають поліпшувати настрій

/Files/images/medsestra/64255de4100421101.png

ПЕТРУШКА

Насичена каротиноїдами, флавоноїдами та фітонцидами— антиоксидантами, які захищають клітини організму від окислювального стресу

/Files/images/medsestra/64255e11cf54e9901.png

ЯЙЦЯ КУРЯЧІ

Містять вітаміни, мінерали, амінокислоти та антиоксиданти. Особливо цінний — холін, або вітамін В4, що відповідає за здоров’я мозку й захищає від стресу

/Files/images/medsestra/64255e3fa19553553.png

ТАХІНІ

Ця кунжутна паста — джерело амінокислоти L-триптофану. Вона бере участь у синтезі нейромедіатора серотоніну, який поліпшує настрій

/Files/images/medsestra/64255e68b73989828.png

РИБА ЖИРНИХ СОРТІВ

Містить кислоту Омега-3, альфа-ліноленову кислоту. Вони регулюють нейромедіатори, зменшують запалення й сприяють здоровій роботі мозку

/Files/images/medsestra/64255e93f24ec8985.png

ЧАСНИК

Містить сполуки сірки, які сприяють підвищенню рівня глутатіону. Цей антиоксидант захищає організм від стресу, зменшує симптоми тривоги й депресії

/Files/images/medsestra/64255ef93f9415966.png

НАСІННЯ СОНЯШНИКУ

Джерело вітаміну Е, магнію, марганцю, селену, цинку, вітамінів групи В і міді. Ці поживні речовини протидіють стресу

/Files/images/medsestra/64255f33bf8759465.png

БРОКОЛІ

Містить магній, вітамін С, сульфорафан — сполуку сірки, яка має нейрозахисні властивості й може надавати заспокійливий та антидепресивний ефект. Страви з броколі допомагають знизити ризик розвитку деяких видів онкологічних захворювань, серцевих захворювань, психічних розладів, зокрема депресії

/Files/images/medsestra/64255f7593a878986.png

РОМАШКА

Чай із ромашки та ромашковий екстракт сприяють спокійному сну, зменшують симптоми тривоги й депресії

/Files/images/medsestra/64255f8bc7d099618.png

ЧОРНИЦЯ

Містить флавоноїдні антиоксиданти, які надають протизапальну та нейропротекторну дію. Вони можуть допомогти зменшити запалення, пов’язане зі стресом, і захистити від ушкодження клітини нервової системи

Аутизм у дитини: за якими діями розпізнати

/Files/images/medsestra/642d4352bcfe51772.jpg

Як обмежити в раціоні цукор
/Files/images/medsestra/6410922a026c38428.jpg

Як спілкуватися з людиною ізпорушеннями слуху

/Files/images/medsestra/642142aa481693778.jpg

Страху — ні: як батькам підготувати дитину до щеплення

Страху — ні: як батькам підготувати дитину дощеплення
/Files/images/medsestra/6400c7a5b0b0e9795.jpg

⚡ МОЗ внесло зміни до Санітарного регламенту для ЗДО

У розділі XIІ «Вимоги до розпорядку дня і навчання, організації життєдіяльності, рухової активності дітей» пункт 5 доповнили новим абзацом про денний сон в умовах воєнного стану.

+

В умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації іншого характеру денний сон допускається замінюватиденним відпочинком. При цьому загальна тривалість сну для дітей дошкільного віку— 12—12,5 години, з яких 2—2,5 години відводиться на денний сон або денний відпочинок.

Для дітей від 1 до 1,5 року денний сон або денний відпочинок організовують два рази на день загальною тривалістю 3,5 години.

Для дітей віком від 1,5 року й старше організовують однократний денний сон або денний відпочинок тривалістю до трьох годин.

Кiлькiсть переглядiв: 29